Ознаки та симптоми грижі хребта, способи діагностики

Ознаки та симптоми грижі хребта, способи діагностики

Основною причиною міжхребцевої грижі є перевантаженість хребта, яка виникає під час підняття вантажів, тривалого сидячого положення тіла і навіть при просто неправильній поставі. Наш хребет складається з кісток, між якими розташовуються міжхребетні диски. Вони складаються з жорсткого зовнішнього кільця і м’якого внутрішнього ядра. Завдяки такій будові вони роблять хребет рухомим і ефективно пом’якшують навантаження. У тому випадку, коли під впливом навантажень на хребет виникає розрив твердої оболонки кільця і невелика частина ядра диску виходить назовні в спинномозковий канал, виникає міжхребцева грижа, що вимагає негайного лікування.

 

Грижа хребта або грижа міжхребцевого диску, є найважчою і найбільш поширеною формою прояву остеохондрозу хребта, при якому хрящова тканина дисків поступово змінює свою структуру, перетворюючись на подобу кісткової. Поступово хребетний диск твердне і зменшується в розмірах, втрачаючи свої амортизуючі властивості. З’єднання стає жорстким і починає здавлювати нервові закінчення, защемляючи їх, що, в свою чергу, призводить до виникнення больових відчуттів. Подібні зміни найбільш часто проявляються у віці від 30-50 років, приводячи до тимчасової втрати працездатності, а в найбільш важких випадках до можливої інвалідності. В той самий час відомо досить багато випадків, коли при проведенні магніто-резонансної томографії (МРТ), у пацієнтів виявлялась хребетна грижа без будь-яких больових проявів захворювання. І все ж, головні ознаки грижі хребта виходять від виникаючих больових відчуттів.

За локалізацією ділянок виникнення больових відчуттів, можна з досить великою точністю визначити, в якому саме сегменті хребта утворилася грижа. Адже кожна окрема ділянка нашого хребта пов’язана з певною ділянкою тіла.

Хребетна грижа: симптоми захворювання

Ниючий біль, різко посилюється при русі, кашлі, чханні. У більшості випадків пацієнти звертаються до лікарів, коли у них з’являються постійні болі в нижній частині спини, в ногах, шиї, плечах і грудях. Больові симптоми грижі хребта можуть також виникати в руках, ногах, сідницях, стопах. При цьому біль у кінцівках може різко посилюватися при кашлі. Іноді боляче просто сидіти, лежати, стояти або рухатися. Біль може відчуватися практично в будь-якій ділянці, оскільки наш хребет контролює всі частини нашого тіла.

Саме такий широкий діапазон можливих больових відчуттів значно ускладнює правильну діагностику і постановку вірного діагнозу. Відомо багато випадків, коли пацієнти зверталися за допомогою до лікарів з приводу болю в ногах або руках, заявляючи що страждають від артрозу, а в цей час причиною їхніх страждань виявлялася міжхребцева грижа. Якщо ви теж знаєте про такі випадки, то обговоріть цю статтю зі своїми знайомими.

 

Ще одна з ознак грижі хребта — оніміння і слабкість

Хребетна грижа симптоми якої визначаються, насамперед, больовими відчуттями, також може викликати відчуття оніміння кінцівок, особливо ніг. Люди скаржаться, що відчувають оніміння в пальцях ніг. Дотик до ноги не відчувається і часто виникає відчуття «повзання мурашок». У нижній частині спини, ногах або руках виникає слабкість, інший раз така, що важко просто підняти ногу, щоб поставити її на сходинку або переступити високий поріг.

Грижа хребта може бути причиною «всихання» ніг. При цьому м’язи стають в’ялими і суттєво зменшуються в об’ємі. Стає важко ходити, настає швидке стомлення.

Діагностика хребетної грижі

Основним методом клінічної діагностики грижі міжхребцевих дисків є магніто-резонансна комп’ютерна томографія (МРТ), яка проводиться на підставі непрямих ознак. Цей метод дозволяє дуже точно визначити місце виникнення грижі, її розміри. При необхідності пацієнту пропонується міелографічне обстеження. І не намагайтеся самостійно встановлювати остаточний діагноз! При виникненні симптомів захворювання, обов’язково зверніться у клініку для проведення обстеження.

Leave a Comment (0) ↓