Особливості причин, симптоматики і методів лікування колінного бурситу

Особливості причин, симптоматики і методів лікування колінного бурситу

Бурсит коліна — це захворювання, при якому відбувається запалення синовіальної сумки (бурси), вона являє собою кишеню не великих розмірів, заповнену невеликою кількістю рідини. Синовіальні сумки розташовані в місцях з’єднання сухожилля і м’язів, вони служать для зменшення навантаження на суглоби.

 

Поблизу колінних суглобів розташовані три синовіальні сумки, кожна з них може постраждати від бурситу.

  1. Інфрапателлярний бурсит (підколінний бурсит) — даний вид бурситу розвивається в підколінній синовіальній сумці, найчастіше з’являється внаслідок травм сухожиль в підколінної області.
  2. Кісти Бейкера — даний вид бурситу розвивається на нижній внутрішній стороні коліна, найчастіше його можна зустріти у людей, що мають зайву вагу.
  3. Препателлярний бурсит — даний вид бурситу зустрічається в більшості випадків, розвивається в надколінній синовіальної сумці. З’являється після різних травм колінної чашечки.

Бурсит колінного суглоба – причини

Давайте розглянемо, які причини призводять до появи захворювання колінний бурсит:

  • травми в області коліна;
  • великі навантаження на колінні суглоби;
  • інфекційні захворювання, що поширюються на бурсу

Різні дрібні рани, забої, садна в області синовіальної сумки, часто є причинами розвитку бурситу. Також великі навантаження на суглоби коліна, можуть бути причиною появи даного захворювання. Спортсмени потрапляють під категорію ризику, оскільки вони часто отримують різні травми і розтягування, а також піддають колінні суглоби великим навантаженням. Але крім вище перерахованих причин, розвиток бурситу може статися внаслідок інших запальних захворювань суглобів, наприклад, через подагри або артрит. Аутоімунні захворювання, алергічні реакції і порушення обміну речовин, також можу сприяти розвитку бурситу коліна.

Бурсит колінного суглоба: симптоми

Давайте розглянемо симптоми, за якими бурсит проявляється. Симптом, який може означати появу бурситу є почервоніння шкіри в області суглоба. Болі в області коліна і труднощі при русі, також є симптомами цього захворювання. Збільшення розмірів суглобів коліна, але без обмеження руху суглоба. У випадках інфекційного бурситу, у хворого підвищується температура тіла. При розвитку бурситу на тлі інших захворювань суглобів, ці захворювання загострюються і їх симптоми стають більш виразними.

Визначити точний діагноз зможе тільки лікар, хоч і колінний бурсит має досить яскраво виражені симптоми, діагностика даного захворювання включає в себе рентгенографію суглоба або ультразвукове дослідження.

 

Бурсит колінного суглоба: лікування

Давайте розглянемо різні способи, як лікувати бурсит колінного суглоба. Головним у лікуванні бурситу, є зняти навантаження з суглобів коліна і забезпечити захист від різних травм. Підтримка кінцівки в піднесеному становищі корисна тим, що знижується кровотік в області коліна і знімає біль та набряк. При різких болях прописуються протизапальні препарати, наприклад ін’єкції кортикостероїдів. У випадках інфекційного бурситу коліна, призначають антибіотики, слід зазначити, що потрібні антибіотики може виписати тільки фахівець. У деяких випадках потрібна аспірація рідини із синовіальної сумки, тобто видалення її шприцом.

Лікування проходить досить швидко — від одного до двох тижнів, залежно від причин розвитку захворювання та інших факторів. Лікування при захворюванні колінного бурситу і бурситу ліктьового суглоба досить схожі між собою.

Бурсит — лікування народними засобами

У випадках неінфекційного бурситу, лікування можливо проводити народними методами, але при серйозних симптомах або появі нових слід звернутися до лікаря.

Найвідоміший метод лікування в домашніх умовах — компреси з льоду, їх застосовують кілька разів протягом дня, приблизно по 15-20 хвилин. Чай із селери, відмінно справляється із запальними процесами, для його приготування нам буде потрібно ложка насіння селери. Її ми заливаємо окропом і даємо настоятися пару годин, після чого відвар слід процідити і можна пити 2 рази на день.

Прополіс, змішаний з вершковим маслом, також ефективний для зняття запальних процесів в організмі. Його слід приймати за годину до їжі, три рази в день невеликими порціями, приблизно по чайній ложці.

Різні компреси досить ефективні для лікування бурситу, розглянемо ще один з них. Нам знадобиться столова ложка меду, стільки ж натертої цибулі і ще одну ложку натертого господарського мила. Дану суміш викладить на бавовняну тканину, після чого замотати в поліетилен. Компрес докласти до запаленого суглобу і закутати поверх вовняною тканиною, без домішок.

Leave a Comment (0) ↓