Основні причини появи поліартриту, симптоматика та правила лікування

Основні причини появи поліартриту, симптоматика та правила лікування

Зміст:

Що таке поліартрит?

Поліартритом називають хронічне запальне захворювання суглобів. Примітно, що суглоби можуть запалюватися як відразу декілька, так і послідовно, один за іншим. Поліартрит є досить важким захворюванням, що виникають внаслідок різноманітних причин. Саме тому у людей розрізняються симптоми і перебіг хвороби, а також методи її лікування.

Загальною ознакою, що об’єднує всі різновиди поліартриту, є запалення тканини навколо суглоба, (сіновальна оболонка).

Причини поліартриту

 

 

Поліартрит має кілька різновидів, що безпосередньо залежать від причин, які викликають це захворювання.

Інфекційний поліартрит розвивається на тлі якої-небудь перенесеної серйозної інфекції. Особливо часто це стосується туберкульозу, гонореї і бруцельозу. Правильне і своєчасне лікування основного захворювання швидко усуне небезпеку інфекційного поліартриту, але якщо лікування відкладати, це може призвести до порушення роботи суглобів.

Ревматоїдний (ревматичний) поліартрит є важким системним захворюванням, що швидко поширюється на інші органи. Сполучна тканина найчастіше уражається з причин, не пов’язаних з інфекціями. Це може бути як генетична схильність, так і неправильний спосіб життя, погане харчування тощо.

Кристалічний (обмінний) поліартрит виникає внаслідок порушення в організмі обмінних процесів. Запалення починається, коли в суглобах скупчуються солі. Наприклад, при скупченні солей сечової кислоти розвивається подагра.

Псоріатичний поліартрит вражає переважно молодих людей — до 40 років. Його викликає псоріатичне ураження шкіри. Саме запалення суглобів (найчастіше — суглобів стоп) може виникнути через 6-8 місяців після перенесеної хвороби.

Реактивний поліартрит є ознакою того, що в організмі знаходиться інфекція, будь то хвороба сечостатевої системи або легенів, шлунково-кишкового тракту або нервової системи.

Посттравматичний поліартрит розвивається після перенесеної травми: вивиху, тріщини суглоба або удару. Цей вид захворювання небезпечний можливими ускладненнями: запаленням слизових сумок суглоба і появою рідкого набряку навколо нього.

Симптоми поліартриту

 

 

Симптоми поліартриту також залежать від його виду та причин. Наприклад, симптомами інфекційного поліартриту є набрякання шкіри над ураженим суглобом, її почервоніння. Рухливість суглоба також обмежується. Для ревматоїдного поліартриту характерний легкий початок. При зміні погоди суглоби можуть ставати чутливими, з’являються ледь помітні припухлості, стомлюваність і пітливість. Іноді можливе підвищення температури тіла, зниження апетиту і втрата ваги. У деяких випадках ревматичний поліартрит призводить до сильного підвищення температури і серйозних захворювань інших внутрішніх органів. Симптомами посттравматичного поліартриту є обмеженість рухів, ниючий або тупий біль в суглобах і м’язах, при русі суглоби можуть хрустіти. Внаслідок попадання інфекції з набряку в інші органи і тканини може з’явитися фурункульоз, абсцес, бешиха та ін.

Крім ураження і деформації суглобів, у хворих на поліартрит може виникнути м’язова атрофія, зменшення маси м’язів. Поліартрит здатний викликати розвиток плоскостопості, деформацію пальців рук і ніг, їх відхилення в зовнішню сторону.

Лікування поліартриту

Лікування поліартриту призначається лікарем. У разі ревматоїдного артриту основне лікування спрямоване на зменшення періоду загострення. Терапія передбачає також застосування знеболюючих препаратів і глюкокортикоїдів. Часто в період загострення поліартриту хворим необхідна госпіталізація. Рекомендовано також санаторне лікування, спрямоване на продовження періоду ремісії та запобігання загострень.

Домашнє лікування поліартриту передбачає застосування ванн з відваром соснових шишок і гілок, брусниці, редьки і евкаліптової олії. Слід пам’ятати, що у разі обмінного поліартриту хворому протипоказані алкоголь, жирні, гострі і пряні страви. Не рекомендуються при даному захворюванні також тривалі і важкі фізичні навантаження.

Leave a Comment (0) ↓