Характеристика остеопорозу хребта: симптоми і види ефективного лікування

Характеристика остеопорозу хребта: симптоми і види ефективного лікування

Остеопороз є дуже серйозним захворюванням серед всього населення планети. Ця страшна недуга не вибирає чоловіків або жінок, старих або дітей. Захворювання здатне заявити про себе ще з раннього віку, коли кістяк дитини тільки починає формуватися.

Його суть полягає в тому, що кістки стають крихкими і чутливими до найменших навантажень або пошкоджень. З плином часу це може призвести до того, що людина просто стає інвалідом.

Особливо серйозним є остеопороз хребта, який зустрічається у третини населення земної кулі. Оскільки хребет витримує протягом усього життя великі навантаження, то він найбільш схильний типовому захворюванню.

Симптоми

 

Це вкрай небезпечне захворювання у різних людей проявляється по-різному, що підтверджують багаторічні його дослідження та скарги хворих пацієнтів. Дуже часто серед всіляких причин остеопорозу лікарі визначають симптоми прояву інших хвороб. Такі помилки лікарів призводять до НЕ правильного лікування захворювання і подальшого його прогресування.

Тому дуже важливо при проявах найменших симптомів остеопорозу звертатися тільки до висококваліфікованих фахівців, які на ранніх стадіях розвитку недуги посприяють правильному його лікуванню. Але дуже часто так буває, що явний симптом або симптоми остеопорозу є іншими захворюваннями хребта. Точну і правильну відповідь зможе дати лікар лише після медичного обстеження.

Перший прояв остеопорозу хребта — це болі в області спини. Вони можуть бути ниючі або ріжучі. Іноді біль буває різкою і нестерпною, але часто розвиток починається з періодичних ниючих болів, які з плином часу постійно посилюються, якщо відкладати їх усунення за допомогою правильного лікування. Другим симптомом може бути втрата маси тіла, яка пов’язана зі зменшенням маси кісткових тканин.

Цей фактор з’являється іноді різко, а іноді практично не відчутно для організму будь-якої людини. Викривлення хребта на тлі остеопорозу може супроводжуватися порушенням постави тулуба з подальшою появою яскраво вираженого горба.

При прогресуючому остеопорозі зменшується ріст тіла, так як міжхребетні диски при слабких і крихких кісткових тканинах поступово стираються, що і призводить до зменшення росту (іноді це відбувається дуже швидко).

При остеопорозі хребта всі кісткові тканини мають величезну крихкість і слабкість, що може привести до переломів частин основного несучого кістяка.
 Сюди можна віднести як сам хребет, так і тазостегнові суглоби, безпосередньо таз, коліна і зап’ястя. Саме ці частини скелета в організмі людини піддаються найбільшим навантаженням. При таких переломах або надколу кісток існує ймовірність захворювання людини остеопорозом хребта.

Серед решти симптомів може бути яскраво виражена підвищена крихкість нігтів і передчасна сивина волосся, швидка стомлюваність при малих фізичних навантаженнях, часті захворювання зубів, нічні судоми кінцівок тіла.

Звичайно, сильні болі в області спини на тлі втоми та інші симптоми не завжди свідчать про розвиток або прогрес захворювання хребта, але якщо це триває систематично, то необхідно обов’язково пройти медичне обстеження, оскільки не виключена можливість розвитку саме остеопорозу.

Лікування

Лікування остеопорозу завжди вкрай складне і затяжне. Найчастіше пацієнтам кажуть, що хвороба хронічна і вимагає постійного профілактичного лікування для запобігання подальшого розвитку недуги. Однією з особливостей методів лікування типового захворювання є те, що його поділяють на остеопороз жінок і чоловіків.

Основною відмінністю поділу лікування за статевою ознакою є те, що у жінок дуже часто захворювання проявляється на тлі гормональних збоїв в організмі, що і призводить до мимовільного розвитку хвороби.

Одним з таких випадків є вагітність жінки, при якій всі корисні речовини організму майбутня матір віддає плоду, а сама мати залишається без них. При порушенні гормональних процесів жінки приймається комплекс препаратів, які спрямовані на відновлення балансу обміну речовин. Крім випадків порушення гормональних процесів організму жінки, особливої різниці в лікуванні остеопорозу хребта фахівці не виділяють.

Медикаментозне лікування

До медичних засобів та методів лікування типового захворювання відносять всілякі масажні процедури, які спрямовані на зміцнення кісток, прийом різних препаратів та інші інноваційні прогресивні методики. До основних таких препаратів відносять кальцій в різному його вигляді, вітамін D і бісфосфонати. Найчастіше їх призначають в комплексі один з одним.

Щоденний прийом кальцію в розмірі від 1200 до 1500 міліграмів сприяє зміцненню кісток, хребцевих хрящів, що значною мірою знижує ризик всіляких переломів і тріщин хребцевих відділів. Прийом кальцію зміцнює міжхребетні диски разом з кожним хребцем окремо. Цей препарат знижує ризик розвитку остеопорозу хребта і сприяє його лікуванню.

Прийом вітаміну D здійснюють для збільшення загальної маси кісткових тканин хребта за рахунок збільшення її щільності. Вітамін D дуже важливо приймати разом з кальцієм, так як один препарат збільшує кісткову масу, а другий препарат сприяє її зміцненню. Цей комплекс препаратів успішно застосовується протягом багатьох десятиліть. Природно, що це не панацея для лікування остеопорозу, але цей комплекс необхідний для лікування та профілактики небезпечної недуги хребта людини.

Бісфосфонати є відносно новими препаратами для лікування остеопорозу хребта. Спектр їх дії спрямований на зниження втрати маси кісткових тканин, що значно уповільнює прогресування хвороби. Їх приймають як у вигляді таблеток, так і внутрішньовенно. До популярних і ефективних бісфосфонатів відносять золедронат, Акласта і Рекласт. Саме вони завоювали повагу серед пацієнтів та фахівців. Як би там не було, а не один з методів лікування не може гарантувати стовідсоткового одужання від остеопорозу.

Найчастіше хвороба ніби засинає на певний час і не прогресує. Саме тому хворим на остеопороз кілька разів на рік лікарі рекомендують проходити профілактичне обстеження і лікування хребта. Така методика дозволяє максимально знизити ризик відновлення активності захворювання.

Вправи

Крім медичних методик лікування остеопорозу фахівці не скидають з рахунків і народні методики, які зарекомендували себе ще кілька століть тому. Найбільш популярними і ефективними вважаються методи у вигляді виконання кожен день двох вправ. Перша вправа — це повзання по голій підлозі рачки.

Дана вправа виконується протягом 10 хвилин без зупинок. При виконанні такої вправи все черевні органи розтрясаються і стають на свої місця, що сприяє зниженню навантаження при вертикальному положенні тулуба на окремі частини хребта. Тобто дана вправа рівномірно розподіляє навантаження органів на хребет. Це дуже важливо, тому що в кожної людини завжди на окремі ділянки хребта навантаження більше, ніж на інші відділи. Дана вправа перешкоджає такому розвитку існуючих подій.

Другим і найбільш важливим є вправа на зміцнення безпосередньо кісткових тканин хребта. Для виконання такої вправи потрібен стілець і тверда підлога. Людина сідає на стілець, знімає взуття і виконує легкі постукування п’ятами по підлозі, не відриваючи від нього шкарпеток.

Вправа проводиться після повзання протягом 15 хвилин. Що ж дає виконання такої вправи? Справа в тому, що більшість різних захворювань та їх лікування відбувається на підсвідомому рівні.

Тільки в нашому випадку це не особисте самонавіювання, а примусове самонавіювання для мозку людського організму. При виконанні даної вправи відбувається подача імпульсів в кору головного мозку про те, що відбуваються якісь удари, які можуть завдати шкоди організму людини (тільки це не удари, а всього лише легкі постукування).

Оскільки п’яти дуже щільно пов’язані з хребтом багатьма нервовими закінченнями і фізичним розподілом навантажень, то мозок відразу ж реагує на події за допомогою посилення метаболічних процесів в організмі, щоб уникнути руйнування хребта і його відділів. Ось така ось хитре вправа, яку з успіхом застосовували ще стародавні японські імператори. Показником ефективності даних вправ є той факт, що стародавні японці ніколи не страждали остеопорозом.

За великим рахунком ці дві вправи виконуються для профілактики і лікування остеопорозу у будь-яких випадках і на всіх стадіях розвитку захворювання. Що стосується медичного лікування, то воно підбирається індивідуально для кожної людини після проходження обстеження та виявлення ступеня розвитку захворювання. Так само враховуються всілякі алергічні реакції на різні препарати і їх сумісність із організмом, так як відомо, що не всі препарати однаково проявляють себе в тому, чи іншому організмі.

Профілактика

Основною профілактикою розвитку остеопорозу є правильне і збалансоване харчування, запобігання постійних фізичних навантажень на хребет, профілактичний прийом кальцію і вітаміну D, зниження кількості вживання алкогольних напоїв (алкоголь здатний руйнувати не тільки м’які тканини, але і кісткові), заняття спортом або зарядкою вранці.

Leave a Comment (0) ↓